V sousedství všech
krás jižních Čech

Malebná jihočeská Třeboň leží v srdci biosférické rezervace UNESCO

Představuje tak ideální základnu pro milovníky přírody a vyznavače aktivního odpočinku. Ve městě s bohatou lázeňskou tradicí a živou gastro scénou si na své přijdou i labužníci života, kteří jej umí vychutnávat všemi smysly. To vše utváří charakter Třeboňska, jedné z nejvyhledávanějších rekreačních lokalit České republiky.

Odpočívejte aktivně v přírodě

Třeboňsku se přezdívá kraj dvojího nebe. Důvodem je unikátní síť téměř 500 rybníků, budovaných uprostřed borových lesů, močálů a rašelinišť již od 14. století a propojených potoky a umělými kanály. Kromě chovu ryb má soustava značnou hodnotu jako hnízdiště či zimoviště 280 druhů ptactva, k nejvzácnějším patří orel mořský. Romantická krajina je protkaná bohatou sítí turistických tras a cyklostezek, včetně 7-kilometrové dráhy pro inline bruslení. Takřka za domem narazíte na hráz rybníka Svět, který láká ke koupání, projížďkám na lodi nebo rybaření. V dosahu 50 km jsou dostupná rovněž 4 golfová hřiště.

Relaxujte v lázních

Hojné zásoby léčivé slatiny z rašelinišť vedly v už v 15. století k založení třeboňské lázeňské tradice. Dopřát si slatinnou koupel či zábal můžete v nedalekých Lázních Aurora, které se vedle léčby pohybového aparátu a revmatických chorob specializují i na celkovou regeneraci těla i mysli. Součástí lázeňského komplexu je wellness centrum s bazénem se slanou vodou přístupné i veřejnosti. Navazuje na něj rozlehlý park s lesním fitness a krásně vybaveným dětským hřištěm.

Ochutnejte Třeboňsko

Třeboňský kapr se těší oblibě u nás i za hranicemi více než sto let. Dnes můžete v několika místních rybích restauracích ochutnat proslulou lokální delikatesu, kapří hranolky. Ve městě stojí také pivovar Regent, který patří k nejstarším ve střední Evropě.